Przemówienie Pani Dyrektor na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy I Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Władysława Gębika dawnego Polskiego Gimnazjum w Kwidzynie.

 Rozpoczynamy rok szkolny  2021/2022. Po okresie wakacyjnym, nadszedł czas na naukę ale także na rozwijanie swoich zainteresowań, przyjaźni oraz odnoszenie sukcesów i pokonywanie trudności.

Drodzy uczniowie klas I. Bardzo dziękuję za wybór naszej szkoły. Mam nadzieję, że Wasze oczekiwania zostaną tutaj spełnione, a czas spędzony w murach I LO uznacie za najlepszy w Waszym życiu.

Uczniom klas II i III życzę samych dobrych dni w naszej szkole, poczucia spełnienia i zadowolenia, a także owocnej pracy w zdobywaniu nowej wiedzy.

Drodzy Maturzyści przed Wami ostatni rok w naszej szkole. Życzę Wam dużej motywacji do pracy, sprostaniu wielu obowiązkom ale także radości z dnia codziennego.

Drodzy rodzice, życzę Wam spokoju i cierpliwości oraz wielu powodów do zadowolenia. Liczę na owocną współpracę a w tym trudnym czasie – na wsparcie. To od nas – nauczycieli i rodziców – zależy w głównej mierze bezpieczeństwo naszej młodzieży.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, życzę Wam satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów.

Nowy rok szkolny to także czas wielu zmian w naszej szkole.

Żegnamy dzisiaj Pana Dyrektora Sebastiana Więckowskiego, który po 5 latach zakończył swoją kadencję na tym stanowisku . Wszyscy dzisiaj chcemy podziękować za te wspólne lata, za zaangażowanie, za trud w wypełnianiu obowiązków ale także uśmiech, dobre słowo i zrozumienie.

Życzymy dużo satysfakcji w nowej pracy, radości, pogody ducha oraz realizacji planów i spełnienia marzeń.

W tym roku szkolny obowiązuje nas reżim sanitarny, zatem proszę wszystkich o odpowiedzialność i zrozumienie, przestrzeganie procedur i stosowanie się do zaleceń. Tylko to sprawi, że nasza szkoła będzie miejscem dla nas bezpiecznym i będziemy mogli dobrze wykorzystać ten rozpoczynający się rok szkolny.

Jak powiedział Phil Bosmans „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” .  Życzę nam wszystkim takiego bogactwa jak najwięcej.

 Dyrektor szkoły,

 mgr Joanna Poźniak