Wspólny patron, wspólne świętowanie SP nr 6 i I LO  w Kwidzynie

15 listopada 2021 roku w mury I Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Władysława Gębika d. Polskiego Gimnazjum w Kwidzynie zawitał Kwidyn Wielki. Przybył do naszego grodu, by wraz ze swoją Świtą uczcić , przypadające na ten okres, Święto Szkoły. Tego dnia gościliśmy również delegację ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie, której to szkoła również nosi imię pierwszego Dyrektora Polskiego  Gimnazjum w Kwidzynie-dr. Władysława Gębika. Przedstawiciele ,,Szóstki” wzięli udział w uroczystym apelu, uczestniczyli w wysłaniu beanów po wodę do Wisły, zwiedzili Muzeum Szkoły a na zakończenie, w bibliotece szkolnej,  wzięli udział w quizie poświęconym wspólnemu patronowi i historii naszego liceum. Poradzili sobie znakomicie, o czym mógł się przekonać Arcypałasz, który przeegzaminował naszych gości. W taki oto sposób, jak powitał nas na dziedzińcu szkoły Kwidyn Wielki, my ,,zacni rycerze i mieszkańcy grodu” świętowaliśmy wspólnie ten wyjątkowy dzień:)