UCZEŃ I LO W KWIDZYNIE FINALISTĄ OTK 2022

Przemysław Dubik z klasy 3B zdobył tytuł finalisty tegorocznej XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej 2021/2022 „Oblicza miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”.
Maturzysta rozpoczął swoją przygodę z olimpiadą 17 listopada 2021 roku w etapie szkolnym, w którym wzięło udział w sumie 5 uczniów I LO. Przejść dalej mogła tylko osoba z najwyższym wynikiem, a opiekunem konkursowiczów był ks. Piotr Radomski.
Na etap diecezjalny Przemysław udał się do Elbląga 9 marca 2022 roku. Przygotowywał go do tego ks. Paweł Smaglijenko. Uczestnicy zostali ugoszczeni kawą i słodkościami, ale tylko dwóch z nich mogło przejść do etapu III.
Reprezentacja Diecezji Elbląskiej na etapie ogólnopolskim składała się z Przemysława oraz Anny Berg ze Sztumu. Razem z ks. Włodzimierzem Hoffmanem pojechali w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2022 do Płocka na finał. Zamieszkali w hotelu Petropol, zwiedzając między swoimi zmaganiami m. in. późnoromańską Bazylikę Płocką ze szczątkami władców polskich, Muzeum Mazowieckie obfitujące w eksponaty z epoki secesji oraz art déco czy też udając się do szkoły muzycznej na Koncert Miłosierdzia. Wszystko to odbywało się w atmosferze zarówno humoru jak i powagi (głównie humoru). Ponad 100 uczestników z całej Polski pochłaniało unikalną atmosferę historycznej stolicy Mazowsza.
Przemysław i Anna zdobyli po tyle samo punktów, nie uzyskując co prawda tytułu laureata, jednak wciąż utrzymując możliwość wybrania indeksu na uczelnię wyższą. Do wyboru zarówno kierunki społeczno-humanistyczne jak teologia, filozofia, prawo, historia czy filologie, ale również ścisłe takie jak matematyka, chemia, fizyka czy informatyka.