Dwie szkoły, jeden patron i wspólny hymn­­-świętowaliśmy wspólnie ten wyjątkowy dzień

Dwie szkoły, jeden patron i wspólny hymn­­-świętowaliśmy wspólnie ten wyjątkowy dzień

,,Pozdrawiam was, zacni rycerze i mieszkańcy grodu”-tymi słowami 10 listopada 2022 r., w 85 rocznicę powstania Polskiego Gimnazjum w Kwidzynie, dzisiejszego I Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Władysława Gębika w Kwidzynie  przywitał zebranych na dziedzińcu szkoły Kwidyn Wielki. Przybył tego dnia ze swym orszakiem i zarządził, by ten dzień  ,,zapisany został do księgi wieczystego grodu jako dzień radości i wesela, a żaczkowie, jeżeli podołają nakazanym próbom, przyjęci zostali do ,,rycerskiej społeczności”. W tym wydarzeniu tradycyjnie, za sprawą wspólnego patrona,  wzięli udział również przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kwidzynie. Uczestniczyli nie tylko w uroczystym apelu, ale również, przeegzaminowani przez Arcypałasza i Arcypiskułę, w ,,spotkaniu z Patronem i Historią.”Poradzili sobie znakomicie. W taki oto sposób świętowaliśmy wspólnie ten wyjątkowy dzień 🙂